Fakedreads

Jsou alternativou pro ty, kteří by chtěli dredy, ale jen na nějaký čas. K napletení je třeba délky vlasů minimálně 8 cm. U kratších vlasů nelze zaručit, že nebudou sjíždět. Ideální doba nošení je cca 2 měsíce. Odrůstáním se začínají vlasy u hlavy cuchat, proto je lepší, je zavčas sundat, aby pak šly vlasy dobře a bez problémů rozčesat. Doporučuju minimálně půlku doby nošení věnovat regeneraci vlasů (2 měsíce nosím, 1 měsíc nechávám odpočívat). Po té se mohou nandat zpět. Napletení se dělá pomocí copánku kolem vyrobeného dredu a zafixuje se pomocí gumičky. Ideální počet na celou hlavu je 30–40 DE aby jsme docílili hezkého objemu. Samozřejmě není to pravidlo. Výhodou je, že po sundání vám zůstanou a mohou se kdykoli nandat znova. Nandání trvá obvykle 2–3 hodinky. Délka, šířka a barva záleží na vlastním přání.. U Faků platí pravidlo, že čím jsou starší (onošené) tím jsou přirozenější. Jsou velmi lehké a nevyžadují žádnou péči. Fakedready z kanekalonu mohou mít, stejně jako pseudodready, i různé varianty. Mytí, péče: Mytí klasickými šampóny bez kondicionéru dle potřeby (nejlíp však 1 za 14 dní – měsíc). Po čase každý sám zjistí, jaký mycí interval je pro něho nejlepší. Časté mytí může způsobit poškození gumiček, které dredy drží. Není dobré často navštěvovat sauny/páry a solária, taktéž kvůli gumičkám. Jelikož neabsorbují vodu, voda z nich pouze kape.

Vyzkoušený trik na mytí, je dát do mystičky podíl šampónu a vody, prstem rozmíchat a pak u hlavy přelívat. Lépe se potom šampón vymývá a zamezí se tak ulpívání na kůži, které muže vést k zvýšené tvorbě lupů.

Poznámka: nandávacích dredů se dělají dva typy: • DE (doubl) jeden dlouhý dred, jehož jedna půlka se připlétá pomocí copánku k vašim vlasům, tzn. Že z jednoho vašeho pramínku jsou dva dredy • SE (singl) je dred s jedním koncem a očkem na druhém konci, kterým se protáhne pramínek vašich vlasů a obplete se pomocí copánku kolem dredu.

Pseudodready – kanekalon

Jsou alternativou pro ty, kteří by chtěli dredy, ale jen na nějaký čas. K napletení je třeba délky vlasů minimálně 8 cm. U kratších vlasů nelze zaručit, že nebudou sjíždět. Ideální doba nošení je cca 2 měsíce. Odrůstáním se začínají vlasy u hlavy cuchat, proto je lepší, je zavčas sundat, aby pak šly vlasy dobře a bez problémů rozčesat. Doporučuju minimálně půlku doby nošení věnovat regeneraci vlasů (2 měsíce nosím, 1 měsíc nechávám odpočívat). Po té se mohou nandat zpět. Oproti fakedreadům je potřeba kvůli jinému typu výroby před opětovným napletením na hlavu pseuda opravit (utáhnout). Napletení se dělá pomocí copánku kolem vyrobeného dredu a zafixuje se pomocí gumičky. Ideální počet na celou hlavu je 50–60 DE aby jsme docílili hezkého objemu. Samozřejmě není to pravidlo. Výhodou je, že po sundání vám zůstanou a mohou se kdykoli nandat znova. Nandání trvá obvykle 2–3 hodinky. Délka, šířka a barva záleží na vlastním přání. Ve výsledku jsou pseuda z kanekalonu lesklejší a působí upravenějším (decentnějším) dojmem než např. fakedready. Pseudodready z kanekalonu mohou mít i různé varianty – s přechodem, dvoubarevné bez přechodu,.. Záleží jen na fantazii. Mytí, péče: Dřív nebo později pseudodready povolí a nebudou tak tvrdé jako na začátku. Budou měkčí a přirozenější. Časový interval záleží pouze na majitelce, jak s nimi zachází. Mytí klasickými šampóny bez kondicionéru dle potřeby (nejlíp však 1 za 14 dní – měsíc). Po čase každý sám zjistí, jaký mycí interval je pro něho nejlepší. Časté mytí může způsobit poškození gumiček, které dredy drží. Není dobré často navštěvovat sauny/páry a solária, taktéž kvůli gumičkám. Jelikož neabsorbují vodu, voda z nich pouze kape. Vyzkoušený trik na mytí, je dát do mystičky podíl šampónu a vody, prstem rozmíchat a pak u hlavy přelívat. Lépe se potom šampón vymývá a zamezí se tak ulpívání na kůži, které muže vést k zvýšené tvorbě lupů.

Poznámka: nandávacích dredů se dělají dva typy: • DE (doubl) jeden dlouhý dred, jehož jedna půlka se připlétá pomocí copánku k vašim vlasům, tzn. Že z jednoho vašeho pramínku jsou dva dredy • SE (singl) je dred s jedním koncem a očkem na druhém konci, kterým se protáhne pramínek vašich vlasů a obplete se pomocí copánku kolem dredu.

Copyright © 2008 Woodoo Tattoo – Woodootattoo.cz