Historie Piersingu

Historie Piersingu

Trocha historie některých forem piercingu Propichování některých částí těla je formou činnosti, která má několikatisíciletou historii sahající dokonce dále než historie tetování. Byly nalezeny artefakty, které dokazují, že propichování ušních lalůčků je minimálně 5000 let staré. Právě piercing uší je tím nejběžnějším-může zde být umístěna jedna či více náušnic nebo jednotlivé dírky mohou být roztahovány do větších velikostí (tzv. „flashe“ měl i ledový muž Ötzi).

V moderní evropské společnosti nemůžeme hledat nějakou hlubší symboliku jejich nošení, u žen slouží především k předvedení šperků a doplnění celkového vzhledu. Avšak v jiných kulturách má probodnutí uší vícero významů- Tlinglité z jihovýchodu Aljašky jej spojují přímo s postavením jednotlivce ve společnosti. Větší počet děr v uchu signalizuje, že osoba je členem nobility. 1 Primitivní africké kmeny věřily, že uchem vstupují do těla duchové a jiní démoni. Pokud však v něm byl umístěn kov, zabránil jim v tom.

Labrety-náušnice umisťované do rtů symbolizovaly dospělost u eskymáckých národů. Nosili je jak chlapci tak dívky (narozdíl od Tlinglitů pro eskymácké ženy měly funkci spíše dekorační). Dírky byly často roztahovány a to tak, že byly vidět dásně a rty visely dolů. Některé kmeny v Africe a jižní Americe tak činí dosud, ret je nejprve propíchnut a postupně jsou do něj zaváděny větší předměty(dřevěné, slonovinové či kovové). Ty jsou nakonec nahrazeny velkými destičkami z hlíny. U žen je to známkou toho, že mohou získat manžela.

Piercing v nose můžeme najít především po stranách nosu a ne zřídka také uprostřed, kdy je propíchnuta přepážka, tzv. „septum“. Zmínku o něm nalezneme již v Bibli-Izák, který našel svou manželku Rebeku jí daroval zlatý kroužek zvaný „shanf“. Původně tento pirecing pochází ze středního východu, odkud se až v 16 století rozšířil do Indie, kde jej ženy nosí jako symbol své podřízenosti. Většinou bývá propíchnuta levá část nosu a to z toho důvodu, že je údajně spojena s ženskými reprodukčními orgány a probodnutí toho správného bodu může zmírnit menstruační bolesti. Mezi nomádskými kmeny v Africe symbolizuje velikost náušnice bohatství rodiny. Ženám je tato náušnice darována při svatbě a je pro ni jakousi zárukou pro případ, že se v budoucnu rozvede.

Piercing jazyka praktikovali Mayové ve střední Americe jako rituál pomocí něhož mohli komunikovat s bohy.

Nelze jednoznačně říci, zda piercing pupíku je pouze módou posledních let zdůrazňující a zkrášlující hezká bříška. Ve starém Egyptě jej údajně nosily příslušnice šlechty, kterým byl vyhrazen.

Překvapením může být, že s propichováním bradavek začaly ženy ve 14.st v Evropě. V této době byly módou šaty, které měly výstřih až k pupíku a často odhalovaly prsa. Ženy si je proto zkrášlovaly různými šperky a nejednou si je nechaly přímo propíchnout a poté vložit zlaté kroužky zdobené diamanty. Doktoři ve viktoriánské Anglii dokonce doporučovali propichování bradavek z důvodu jejich zvětšení a následně usnadnění kojení. Dnes má pro mnoho lidí význam především v sexuálním životě-bradavky ozdobené náušnicí jsou prý citlivější a vzrušivější.

Nyní trochu z těch méně používaných anebo lépe řečeno méně viditelných piercingů, o kterých někdy ani nevíte, kdo z vašeho okolí je může mít a přesto má:-) Řeč je o piercingu intimních partiígenitálií. Možností, jak je propíchnout a kudy vést piercing je mnoho. Zde budou uvedeny jen ty nejpoužívanější a historicky doložené.

Princ Albert: tento piercing je pojmenován po manželovi britské královny Viktorie. Muži tehdy nosili extrémně upnuté kalhoty, a aby jim nevznikla velmi viditelná boule mezi nohama, nechali si propíchnout penis, který byl posléze v kalhotách držen na straně pomocí háčku umístěného na vnitřní straně kalhot.

Fraenulum (uzdička): druhý nejoblíbenější piercing mužských genitálií. U indonéských kmenů je uzdička pod žaludem propíchnuta mosaznými kroužky, které mají zvyšovat stimulaci při sexu. Předkožka: olympijští sportovci ve starém Řecku sportovali nazí, aby jim při běhu a dalších činnostech penis nezavazel, svázali předkožku proužkem tkaniny a připevnili ji ke kořenu penisu. Později došlo k propíchnutí a permanentnímu piercingu, který jim měl jednak zabránit sexuálnímu styku a případně i erekci. Král Agamemnón odcházející do trójské války ponechal manželku Klytamneistru v péči zpěváka Demodeca, který měl takto uzamčenou předkožku. Jak přes tento piercing vykonávali svoji potřebu nám zůstává záhadou.

Palang a Apadravya: jsou známé z Kámasutry a obojí označuje propodnutí žaludu, v prvním případě horizontálně, v druhém vertikálně.

Hafada: piercing šourku, předpokládá se, že vznikl v Arábii a rozšířil se na střední východ a do severní Afriky. Je to rituál prováděný při vstupu do puberty, většinou na levé straně. Ženský genitální piercing nejčastěji prochází klitorisem, ale stejně tak mohou být perforovány pysky. Ty byly propichovány za stejným účelem jako mužská předkožka, to jest zabránění sexuálnímu styku. 1 Oso

Mapa kanceláře

Pracovní doba

Po – Pá: 09:00 – 20:00
jiné termíny dohodou

Adresa

Táborská 180, 615 00
Brno-Židenice Tramvaj č. 9,
do zastávky Buzkova pak se kousek vrátit

woodootatto@seznam.cz

+420 603 352 221

Sleduj nás

©2023 Woodoo Tattoo – Woodootattoo.cz

Designed by MJ Grafics