Rozčesání dredů

Když se rozhodnete, ať už z jakéhokoli důvodu, sundat si dredy, máte několik možností.

  1. nejrychlejší z možností je dredy ostříhat nebo vzít do ruky holicí strojek a dredy oholit.
  2. dredy nechat odrůst a pak je odstřihnout po několika měsících. Tento způsob je však zdlouhavý. A odrůstající dredy nevypadají zrovna nejlíp.
  3. dredy rozčesat (rozplést), tato metoda je zdlouhavá a může být i nepříjemná nebo dokonce bolestivá. Ale možnost této metody, oceňují zejména dámy, které nemusí nutně na ježka

Na rozčesání je potřeba dostatek času, ať na klasické, voskované nebo opalované. Takže nemůžete čekat, že za dvě hodinky budete hotoví. Centimetr po centimetru a kýžené dlouhé vlasy jsou po letech zpátky. Voskované dredy jsou na tom o něco hůře. Vlasy jsou slepené, špatně se rozčesávají a jsou hodně poškozené. Je dobré, když se během nošení vosk vydrolí. Opalované dredy jsou na tom nejhůře. Je poškozená stavba vlasu a je již několikrát přetrhnut díky spálení. Proto je vhodné, aby se po tomto rozčesání navštívil kadeřník. Jakmile se rozhodnete si sundat dredy, začněte je mýt šamponem s kondicionérem. Po několika letech nošení dredů, bývají vlasy na konci dredu ve většině případů mrtvé. Je ztráta času se jimi zabývat. Přechod mezi mrtvými a živými vlasy je poznat v lehkém rozdílu barev a jiné textuře a ztrátě přirozeného lesku. Mrtvou část dredu doporučuji odstřihnout. Ušetří se tím mnoho zbytečných hodin práce. Hlavně se nesmí zapomenout, že z hlavy se sundá velké množství vlasů. Jde jen o vlasy mrtvé či utržené a vaše vlasy vám zůstanou. I když po objemu na jaký jste byli zvyklí u dredů ani památky. Po rozpletení bude každý vlas jinak dlouhý, s tím nic nenaděláte. Z doporučení vím, že je dobré, aby se vlasy po rozčesání nabarvily. Vlasy jsou tak barevně sjednocené a to nejhorší mají už za sebou. Pár regeneračních kůr a zastřihnutí polámaných/po­trhaných konečků vlasům pomůže. Kolikrát rozčesané dredy nejdou na vlasech poznat. Vždy je to o tom, jak staré jsou, jak s nimi bylo zacházeno a v neposlední řadě jak byli upleteny. Protože je to věc zcela individuální, odpovídá tomu i cena, která se stanoví po domluvě s ohledem na stav a množství rozčesávaných dre­dů.

Copyright © 2008 Woodoo Tattoo – Woodootattoo.cz